Euromicro DSD 2018

August 29 – 31, 2018
Prague | Czech Republic

DSD 2018 Committees (TBD)

Steering Committee

Lech Jozwiak (TU Eindhoven, NL) - Chairman

Krzysztof Kuchcinski (U Lund, SE)

António Nuñez (IUMA/ULPGC, ES)

Francesco Leporati (U Pavia, IT)

Eugenio Villar (TEISA U Cantabria, ES)

José Silva Matos (U Porto, PT)

Program Chairs

Martin Novotny (CTU Prague, CZ) - Chair

General Chair

Hana Kubatova (CTU Prague, CZ)

Publication Chair

Amund Skavhaug (Norwegian UST, NO)

Publicity Chair

Paris Kitsos, (TEI Western Greece, GR)

Program Committee

P. Athanas (Virginia Tech, US)

H. Basson (U. Littoral, FR)

T. Basten (TU Eindhoven, NL)

N. Bergmann (U Queensland, AU)

G.-M. Callico (ULPGC, Spain)

P. Carballo (ULPGC, ES)

T. Chen (Colorado St., US)

A. Cilardo (U Naples, IT)

G. Danese (U Pavia, IT)

J. Dondo (UCLM, ES)

R. Drechsler (U Bremen, DE)

E. Ebeid (Aarhus U, DK)

A. Eltawil (University of California, Irvine, US)

L. Fanucci (U Pisa, IT)

J. Ferreira (U Porto, PT)

M. Figueroa (U Concepcion, CL)

K. Gaj (George Mason U, US)

P. Gao (Aries Design, US)

V. Goulart (U Kyushu, JP)

G. Jacquemod (U Nice-Sophia, FR)

R. Jordans (TU Eindhoven, NL)

J. Haid (Infineon, AT)

I. Hamzaoglu (U Sabanci, TR)

A. Hemani (KTH, SE)

D. Houzet (Grenoble IT, FR)

M. Hübner (RUB, DE)

L. Jozwiak (TU Eindhoven, NL)

B. Juurlink (TU Berlin, DE)

K. Kent (U New Brunswick, CA)

P. Kitsos (TEI of Western Greece, GR)

Z. Kotasek, (TU Brno, CZ)

H. Kubatova (CTU Prague, CZ)

K. Kuchcinski (U Lund, SE)

S. Kumar (U Jonkoping, SE)

A. Kumar (NUS, SG)

A. Lastovetsky (U Coll Dublin, IE)

J. Lee (U Chosun, KR)

F. Leporati (U Pavia, IT)

E. Martins (U Aveiro, PT)

J. Matos (U Porto, PT)

S. Mosin (Vladimir State U, RU)

V. Muthukumar (U Nevada, US)

N. Nedjah (U Rio de Janeiro, BR)

H. Neto (UT Lisboa, PT)

S. Niar (U Valenciennes, FR)

D. Noguet (CEA, FR)

M. Novotny (CTU Prague, CZ)

A. Nuñez (ULPGC, ES)

A. Oliveira (U Aveiro, PT)

A. Orailoglu (U of California, US)

O. Ozturk (Bilkent University, TR)

A. Pawlak (ITE&SUT, PL)

L. Peng (Louisiana State U, US)

T. Pionteck (U Lübeck, DE)

A. Postula (U Queensland, AU)

Y. Qu (Mediatek, FI)

D. Quaglia (U Verona, IT)

D. Rossi (U Bologna, IT)

J. Sahuquillo (U Pol Valencia, ES)

J. Schmidt (CTU Prague, CZ)

C. Silvano (Pol Milano, IT)

A. Skavhaug (Norwegian UST, NO)

N. Sklavos (U Patras, GR)

L. Sousa (UT Lisboa, PT)

W. Stechele (TU Munich, DE)

A. Tokarnia (U Campinas, BR)

R. Ubar (IT Tallin, EE)

M. Velev (Aries Design Automation, US)

H. Vierhaus (BTU Cottbus, DE)

T. Villa (U Verona, IT)

E. Villar (U Cantabria, ES)

S. Vitabile (U. Palermo, IT)

C. Wang (USTC, CN)

C. Wolinski (IRISA, FR)

A. Yurdakul (U Bogazici, TR)